Reduced delivery cost in 25.00 €
Shopping cart (0 pcs) EDIT

Contact with us

Contact Salony sklep@sportrebel.pl +48 32 727 51 00
Mon. - Fri. 10 - 18
Sat. 9 - 14
Sun. closed

Popular topics

Help Delivery costs Payments Returns, complaints, exchanges Tax Free

Useful Links

BLOG PRINT SERVICE
EN change language to polish PL
Menu
Jak dobrać hokejowe ochraniacze łokci? | Hockey shop / Skate shop / American football shop / Cross-Country Ski shop / Sportrebel.com

Jak dobrać hokejowe ochraniacze łokci?

Jak dobrać hokejowe ochraniacze łokci?

Hokejowe ochraniacze łokci chronią łokcie i obszar przyległy przed uderzeniami i kontuzjami w czasie gry, podczas upadków oraz uderzeń kija i krążka. Ochraniacze muszą być dobrze dopasowane by efektywnie chronić i dobrze pracować w trakcie meczu.

Budowa hokejowych ochraniaczy ramion:

Ochraniacz bicepsa – świetne do ochrony przed siłowymi uderzeniami w czasie bodików lub kontaktów z bandą.

Ochraniacz przedramienia – chroni górną część przedramienia i sprawdza się dobrze przeciw uderzeniom kija z ukosu.

Osłona łokcia – chroni staw łokciowy w czasie upadków na taflę lodu.

Zewnętrzny ochraniacz przed uderzeniami kija – przyjmuje większość siły uderzenia kijem z ukosu oraz pomaga chronić łokieć w czasie blokady strzałów.

Wyściółka wewnętrza - pomaga odprowadzać wilgoć, ułatwia dopasowanie i polepsza komfort.

Jak powinny być dopasowane ochraniacze łokci?

Przymierzając ochraniacze łokci trzeba upewnić się, że są one ciasno dopasowane i nie będą przemieszczały się w czasie gry. Ochraniacze łokci muszą być odpowiednio mobilne aby swobodnie grać ale jednocześnie aby nie zmieniały swojej pozycji i cały czas chroniły odpowiednie miejsca.

Na co zwrócić uwagę przy doborze ochraniaczy łokci?

Oprócz znalezienia właściwego rozmiaru ochraniaczy, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów odnośnie ochraniaczy łokci.

Kiedy zmienić ochraniacze łokci? 

Ochraniacze łokci nie mają daty ważności, trzeba jednak zastanowić się jak często są one używane i czy są w dobrym stanie. Pamiętajmy, że dbając o sprzęt wydłużymy jego żywotność. Grając na wysokim poziomie i eksploatujemy sprzęt bardziej, przez co częściej będziemy zmuszeni do jego wymiany. Gracz grający amatorsko może sobie pozwolić na rzadsze wymiany bo jego sprzęt nie jest tak intensywnie użytkowany. Jeżeli rzepy nie zapinają się dobrze, wyściółka jest mocno wytarta, albo ochraniacze są bardzo elastyczne może to oznaczać iż warto pomyśleć o wymianie.

Z jakich materiałów są uszyte ochraniacze łokci? Do uszycia ochraniaczy na łokcie używa się różnych materiałów. Działa jednak zasada, że im bardziej profesjonalny sprzęt tym jest droższy i bardziej zaawansowane materiały zostały użyte. Niższe model są bardziej miękkie, mogą być zbudowane tylko z pianki. Wyższe modele posiadają wkładki z tworzywa sztucznego, zawansowane pianki chroniące przed uderzeniami i wygodne wyściółki.

Jakie są najlepsze hokejowe ochraniacze łokci? Zazwyczaj marki mają jedną lub dwie linie ochraniaczy. Najpopularniejsi producenci to Bauer, Warrior, True, and Sher-Wood, CCM, Reebok.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Przy wyborze ochraniaczy zapoznaj się z ofertą różnych marek. Każdy producent proponuje sprzęt o innej charakterystyce dopasowania np. o różnym stopniu osadzenia łokcia w ochraniaczu.  Weźmy także pod uwagę poziom swojej gry i przede wszystkim komfort noszenia. W sklepach stacjonarnych SPORTREBEL istnieje możliwość przymierzenia sprzętu i skorzystania z porad specjalistów, którzy na pewno pomogą nam podjąć decyzję. 
 

<p style="position: relative; width: 100%; height: 0; padding-bottom: 56.25%;">
<iframe allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen="" frameborder="0" src="https://www.youtube.com/watch?v=gHgWQ_Oz0UM" 
style="
     position: absolute; top: 0;
     left: 0;
     width: 100%;
     height: 100%; " title="YouTube video player">
</iframe>
</p>

 

     

Powrót